BAL ÖZLÜ DERİNLEMESİNE BAKIM MASKESİ 100 ML

 

MECİTEFENDİ BAL ÖZLÜ DERİNLEMESİNE BAKIM MASKESİ kuru,

çatlamış ve hassas ciltlerin haftalık bakımında ideal bir üründür. Kuru ve

hassas ciltleri derinlemesine temizlerken bileşimindeki özel aktifler ile

derinlemesine bakım sağlar. Bu maskenin bileşiminde; Sakinleştirici,

yatıştırıcı etkisi öteden beri bilinen Papatya Çiçek Suyu yüksek oranda

bulunur. İlave olarak derinlemesine ve uzun süreli nemlendirme

sağlayan Bal Özü, besleyici doğal yağlar olan Kayısı Çekirdeği

Yağı ve Zeytinyağı, cildi yeniden yapılandırmada Kakao Yağı,yoğun

bakım için Buğday ve Badem Proteinleri ve E vitamini bulunur.

 

 

 Bu özel formül hassas ve kuru ciltleri temizlerken ekstra bakım yaparak

cildi sakinleştirir ve yatıştırır. Sürekli kullanımda cilt sağlıklı, ışıltılı,

yumuşak bir görünüm alır. 

 

 

 

KULLANIMI: Haftada 1 kez ya da 2 kez cilde göz çevresi ve dudaklar hariç olmak üzere macun gibi orta kalınlıkta bir tabaka halinde sürülür. Maskenin kuruması için 15-25 dakika beklenir. Maske kuruduktan sonra elle kuru olarak peeling yapılarak maskenin sürterek ciltten bir miktar uzaklaşması sağlanır. Ardından suyla ve bir pamuk yardımıyla maske yüzden tamamen çıkartılır.

Kuru olarak sürterek ciltten maskeyi arındırmak bazı hassas ciltleri tahriş edebilir. Bu nedenle bu işlemin küçük bir alanda test edilmesi ve eğer rahatsızlık duyuluyorsa bir parça pamuğu ıslatarak kuru olarak sürtmeden maskenin ciltten çıkartılması önerilir.
 

ÖNEMLİ NOT: Eğer makyajınız varsa yüz ve göz makyajınızı temizlemek için MECİTEFENDİORGANİK ARGAN YAĞI CİLT VE MAKYAJ TEMİZLEME LOSYONU kullanmanız önerilir.  
 

Gündelik Bakımda;

1-      Cildinizi gündelik kirlerden arındırmak ve gözenekleri temizlemek için MECİTEFENDİ ORGANİK ARGAN YAĞI YÜZ TEMİZLEME KÖPÜĞÜ’nü güvenle kullanabilirsiniz. 
 

2-      Ardından arzu edilirse MECİTEFENDİ ORGANİK ARGAN YAĞI BAKIM TONİĞİ ile cildin yatışması, gözeneklerin sıkılaşması ve ekstra temizlik yapılabilir. Bu işlemi özellikle sabahları uykudan kalktıktan sonra yapmanız önerilir. Uykudan uyandıktan sonra ciltte makyaj ya da çok ağır kir olmayacağı için MECİTEFENDİ ORGANİK ARGAN YAĞI BAKIM TONİĞİuygulaması önerilir.
 

3-      Son olarak cildiniz MECİTEFENDİ ORGANİK ARGAN YAĞI DERİNLEMESİNE BAKIM KREMİ ile tanışmaya ve şımartılmaya hazırdır.
 

Haftalık bakımda;

1-      Cilt kir ve makyaj artıklarından arındırıldıktan sonra MECİTEFENDİ BAL ÖZLÜ DERİNLEMESİNE BAKIM MASKESİ uygulaması yapılır. Maske cilde tatbik edildikten sonra ciltte 15-25 dakika bırakılarak kuruması sağlanır. Ardından elle kuru olarak peeling yapılarak maskenin sürterek ciltten bir miktar uzaklaşması sağlanır. Ardından suyla ve bir pamuk yardımıyla maske yüzden tamamen çıkartılır.

Kuru olarak sürterek ciltten maskeyi arındırmak bazı hassas ciltleri tahriş edebilir. Bu nedenle bu işlemin küçük bir alanda test edilmesi ve eğer rahatsızlık duyuluyorsa bir parça pamuğu ıslatarak kuru olarak sürtmeden maskenin ciltten çıkartılması önerilir.
 

2-      Maske uygulaması ardından MECİTEFENDİ ORGANİK ARGAN YAĞI BAKIM TONİĞİtatbik edilir.
 

3-      Son olarak cilde MECİTEFENDİ ORGANİK ARGAN YAĞI DERİNLEMESİNE BAKIM KREMİiyice yedirilerek kuru, çatlamış ve hassaslaşmış ciltler için bakım kürü tamamlanır.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır