Tabiat eczanesinin en kıymetli ve etkili bitkilerinden biri Günlük ağacından elde edilen günlük sakızı. Binlerce yıllık geçmişe sahip akgünlük sakızı Hindistan, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da yetişiyor. Çeşitli türleri olan Günlük Sakızı’nın Türkiye’de yetişen türleri de var.

Boswellia olarak da bilinen Günlük sakızı yüzlerce bilimsel araştırmaya konu olmuş, birçok hastalıkta faydalı olması özelliği ile araştırmacıları etkilemiştir.

“Ne acıdır ki Müslümanlar günlük sakızı tütsüsünün manevi faydalarını tamamen unuttu. Bugün Kiliselerde yüzyıllardır kullanılan günlük tütsüsü kalın taş duvarlara sinmiş ve maneviyatı yüksek bir atmosfer oluşturmuşken, camilerimizde Fransa’da üretilen, domuz ve maymun DNA‘ları üzerine işlenmiş sentetik misk kokuları kullanılıyor.  Bu durum çok üzücü. Halbuki Peygamber Efendimiz (sav) “Evlerinizi günlük ve kekik ile tütsüleyin” buyurmuştur.
Günlük sakızının fizyolojik açıdan çok etkilidir.

Günlük sakızı çiğnenerek, toz halinde yutularak veya yağı ile masaj uygulanarak kullanılır. Çocuklar günlük sakızını bal ile çiğneyebilirler. Günlük sakızı acı bir drog olmasına rağmen emziren annelerin de kullanabileceği bir drogtur.”


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır