Hindistan da yetişen Entele otunun Hintli kadınların gözdesi olduğu söyleniyor... Bitki zehirli olmasına karsın dikkatli kullanıldığında saçta mucizeler yaratıyor. Bitkinin acık bir yaraya temas etmediği surece kullanımında hiçbir sakınca görülmüyor. Ayrıca şu ana kadar bu bitkiyi kullanarak zehirlenen birine de rastlanılmamış.
       Entele Otunu kullanan bayanlar sonuçtan gayet memnun. Şunu da belirtmek istiyorum ki bitkinin kadınlar üzerinde etkili olduğu kadar erkekler üzerinde etkili..
       Bitkinin fiyatı Hindistan’dan gelmesi sebebiyle diğer bitkiler gibi ucuz değil... 1 kilosu 4.500 TL civarında ama sac bakımı için gerekli olan miktar 10 gram olduğu için 45 TL ye rahatlıkla elde ediliyor üstelik 10 gr. Entele Otu ile elde edilen karışım bir ay boyunca saclarınıza bakım yapacak kadar çok oluyor.

 

BURADA 3 FORMÜL VERİYORUZ, EN İYİ FORMÜL 1 DİR. TERCİH SİZE KALIYOR

1.  Formül:

Gerekli malzemeler

10 gr entele

50 gr badem yağı

       2 gr (yarım cay kaşığı) entele bir cezvede 1 su bardağı su ölçüsünde 4–5 dakika kısık ateşte kaynatılır. 10 dakika demlemeden sonra süzülür. Duşta saclarımızı duruladıktan sonra elde etmiş olduğumuz entele suyunu saclarımızın dibinden ucuna doğru ıslatıp arkasından badem yağı ile yağlıyoruz 30 dakika sacımızda bekletiyoruz. 30 dakika sonra bol su ile yıkayıp duruluyoruz,. Bu uygulamayı haftada 2 kere mutlaka uyguluyoruz en az 1 ay boyunca.

2. Formül:


Gerekli Malzemeler;


10 gr. Entele Otu 2 su bardağı elma sirkesi, 2 su bardağı su


     10 gr. entele otunu 2 bardak su ve 2 bardak elma sirkesinin içinde (su yarıya inene kadar) kaynatılıp bir gün dinlenmeye bırakılıyor... Oluşan karışım saç diplerine masaj yapılarak sürülüyor. En az 2 saat bekletmek gerekiyor.


3. Formül:


Gerekli malzemeler;
10 gr. Entele Otu , Badem Yağı, Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)
       Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın. (cezvenin 4/3 ü su olacak) Demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca badem yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Parmak uçlarınızla (tırnakla değil) masaj yaparak karışımı sacınıza yedirin. Saçınıza bone geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10–15 Dakika tutun. 2 saat bekledikten sonra boneyi çıkartıp saçlarınızı yıkayın.    


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır